Çağrı Merkezi: 0 552 286 68 86

İade ve Değişim Koşulları

 

https://www.ottomanwear.com’ de vermiş olduğunuz siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize sipariş onayından sonra 2-3 iş günü içerisinde size gönderilmek üzere seçtiğiniz kargo firmasına teslim edilecektir.

Herhangi bir karışıklık olmaması için teslimat adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız.

ONLINE OLARAK ALINAN ÜRÜNLER NASIL İADE EDİLİR?

www.ottomanwear.com'dan satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ürünlerin iadesini yapmak için ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 15 iş gününüz vardır.

 • Size kargo tarafından ulaştırılan paketinizin üzerinde faturanız bulunmaktadır. Faturanızın arka kısmında "İade Formu" vardır, bu formun doldurulması gerekmektedir. Faturası olmayan ürünlerde yasal olarak hiçbir işlem gerçekleştirilememektedir. 
 • Faturanızın altında bulunan formda "Kapıda Nakit Ödeme/Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme" yapılması halinde "Iban No ve Hesap Adı" kısmının doldurulması gerekmektedir. Web sitemiz üzerinden kart ile alışveriş yaptıysanız bu kısmı boş bırakınız.
 • Doldurmuş olduğunuz formu kargo içerisine koyarak Yurt içi Kargo'ya ulaşabilir, vereceğiniz anlaşma kodumuz sayesinde; iade için tarafımıza ürün gönderirken kargo ücreti ödemez, aynı zamanda adresimizi vermek durumunda da kalmazsınız. YURT İÇİ KARGO ANLAŞMA KODU 439150308
 • Ürünü Yurt içi kargo dışında herhangi bir kargo firmasıyla göndermeniz durumunda; alıcı ödemeli paketler kabul edilmeyecektir. Kargo ücretinin tarafınızca karşılanması halinde, ödemesi bulunmayan paketler genel merkezimizde bulunan iade ve inceleme departmanımız tarafından teslim alınacaktır.
 • Ürünü teslim ettiğiniz esnada kargo firmasından "kargo poşeti" talep edebilirsiniz. Eğer bu sağlanamıyorsa farklı bir şekilde paketleme sağlayabilirsiniz. Lütfen ürünü doğrudan bantlamayınız.
 • Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz ürünler iade ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür. İade paketiniz bize teslim edildikten maksimum 2 iş günü sonra bilgilendirme için SMS alırsınız. Gönderdiğiniz ürün iade koşullarına uygunsa onay, değilse red şeklinde dönüş alırsınız.
 • Onaylanan iadelerde, iade süresi 7-14 iş günüdür. Ürünü satın alırken ödediğiniz hizmet bedelleri (Kargo bedeli, Banka komisyonu, Kapıda ödeme bedeli vs.) iade edilmemektedir. Yalnızca ürünün tutarı hesabınıza iade edilecektir. Bu süreç içerisinde banka hesap hareketlerinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz.
 • İade koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin iadesi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.
 • İndirimli/OUTLET ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir.
 • Gönderilen paket içerisinde Fatura çıkmaması durumunda paketin sizlere teslim edildiği aynı gün içerisinde Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçilmelidir.
 • Kapıda ödeme ile aldığınız ürünlerde mutlaka İBAN numaranızı Banka ismi ve Hesaba ait isim soyisim yazmayı unutmayınız.

ONLINE OLARAK ALINAN ÜRÜNLERDE DEĞİŞİM SAĞLANABİLİR Mİ?

www.ottomanwear.com üzerinden almış olduğunuz ürünlerde değişim (renk, beden, model vs.) yapılamamaktadır. Elinizdeki ürünün size uygun olmaması halinde yukarıda belirtilen şekilde iadesini sağlayabilirsiniz.

AKSESUAR DEĞİŞİM VE İADE ŞARTLARI

Kolye,küpe,bileklik vb. Aksesuarlar ürünlerimiz ancak ambalajı açılmamış,denenmemiş,bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Aksesuarlar garanti kapsamında olmamakla birlikte herhangi bir kararma ya da düşme sonucunda tadilat,iade ya da değişimi mevcut değildir.

MAĞAZADA DEĞİŞİM VE İADE

 • Mağazalarımızdan satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ürünleri, yine mağazamızı ziyaret ederek değiştirebilir ya da iade edebilirisiniz. Fiş ve kutunuz ile birlikte mağazaya götüreceğiniz üründe, ürünü satın aldığınız tarihten itibaren 15 gün içinde iade edebilir,30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
 • Fiş/Fatura bulunmaması halinde maalesef işlem sağlanamamaktadır.
 • Müşteri Hizmetleri: (553) 919 71 42